Darmowy transport na mecz Polska – Włochy

Darmowy transport na mecz Polska – Włochy

14 października 2018 Wyłączone przez redakcja

Kolejny mecz w ramach rozgrywek Ligi Narodów już w niedzielę. Na Stadionie Śląskim reprezentacja  Polski zmierzy się z Włochami. Kibice znów mogą skorzystać z darmowej komunikacji publicznej.

Stadion ŚląskiWszyscy posiadacze biletów, zaproszeń oraz akredytacji meczowych wydanych przez PZPN na mecz Polska – Włochy, który odbędzie się na Stadionie Śląskim 14 października br., będą mogli skorzystać z bezpłatnego przejazdu tramwajami i autobusami na terenie gmin zrzeszonych w KZK GOP oraz pociągami „Koleje Śląskie” od godziny 9:00 w dniu meczu, do godziny 1:00 w dniu po meczu.

Rekomendowanymi stacjami Kolei Śląskich są stacja Katowice (linie S1, S4, S5, S6, S7, S8, S71)oraz Chorzów (linie S1, S8). Dojazd do Stadionu Śląskiego będzie możliwy licznymi liniami tramwajowymi i autobusowymi.

Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 będą miały zwiększoną pojemność taboru i  częstotliwość kursowania zarówno przed jak i po meczu. Uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 0, która kursować będzie na odcinku Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu, tj.: „Katowice Dworzec PKP” – „Katowice Rondo” – „Katowice Sokolska” – „Katowice Stęślickiego” – „Katowice Dąb Huta Baildon”, „Katowice Dąb Silesia City Center”, „Katowice Dąb Kościół”, „Park Śląski Wesołe Miasteczko”, „Park Śląski Ogród Zoologiczny” oraz „Park Śląski Wejście Główne”.Ponadto uruchomiona zostanie także linia tramwajowa nr S2relacji „Katowice Pętla Słoneczna” –  „Chorzów Batory Zajezdnia”zabezpieczająca przewozy z rejonu stacji kolejowej „Chorzów Batory” w rejon Stadionu Śląskiego (przez centrum Chorzowa). Zwiększona zostanie też częstotliwość kursowania autobusów linii nr 820, 830 i 840 z obsługąprzystanku „Chorzów AKS”.

Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, jednak bilet trzeba zakupić wcześniej za pomocą strony https://www.ticketmaster.pl/event/9207. Bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Osoby nie posiadające biletu parkingowego proszone są o nieprzyjeżdżanie samochodem w okolice Stadionu Śląskiego i Parku Śląskiego. W dniu meczu nie będzie bowiem możliwości zaparkowania na terenie Parku Śląskiego oraz w otoczeniu Stadionu Śląskiego bez wykupionego wcześniej i wydrukowanego biletu parkingowego. Nie będzie też możliwe parkowanie na pobliskim os. Tysiąclecia.

źródło Stadion Śląski

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest