7 lutego 2020 Wyłączono przez redakcja

Romuald Lipko nie żyje. Współtwórca Budki Suflera przegrał walkę z nowotworem. Zmarł Romuald Lipko, założyciel zespołu Budka Suflera. W ostatnich miesiącach walczył z rakiem. Miał 69 lat.

Romuald Lipko mimo wszystko chciał koncertować

Romuald Lipko mimo wszystko chciał koncertować (East News)

Romuald Lipko przede wszystkim kojarzony jest z zespołem Budka Suflera, którego był współzałożycielem. Po odejściu Krzysztofa Cugowskiego został liderem grupy. Uchodził za jednego z prekursorów nurtu new romantic w latach 80. XX w. Miał okazję zagrać w Stanach Zjednoczonych i współpracować z Gregiem Phillinganesem, czołowym producentem muzycznym w USA. Największy sukces w karierze odniósł, gdy Budka Suflera wydała w 1997 r. album „Nic nie boli, tak jak życie” – sprzedano ponad milion egzemplarzy płyty.

Lipko na swoim koncie miał współprace z największymi gwiazdami polskiej muzyki, m.in. Marylą Rodowicz, Anną Jantar, Urszulą, Izabelą Trojanowską, Zdzisławą Sośnicką i Ireną Santor. Pisał dla nich teksty piosenek. Odpowiada za takie hity jak „Nic nie może wiecznie trwać”, „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Malinowy król”, „Aleja gwiazd” czy też „Wszystko czego dziś chcę”.

Informację o jego chorobie nowotworowej Budka Suflera podała pierwszy raz w lipcu minionego roku. Artysta starał się uspokajać fanów i deklarował, że czuje się dobrze.We wrześniu przeszedł przeszczep wątroby.

O śmierci Romualda Lipki poinformowała Budka Suflera za pośrednictwem Facebooka. Muzyk w kwietniu skończyłby 70 lat.

„Dnia 6 lutego koło północy, po przegranej walce z nowotworem, odszedł Romuald Lipko, jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej końca XX i początku XXI w, współtwórca i kreator zespołu Budka Suflera, autor wielu wielkich polskich przebojów. Z ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiają Rodzina i przyjaciele z zespołu Budka Suflera” – czytamy w treści posta.

źródło wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest