Stadion Śląski – trwają zapisy na VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking.

Stadion Śląski – trwają zapisy na VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking.

22 lutego 2020 Wyłączono przez redakcja

Rozpoczęły się zapisy na VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking „Chodzić każdy może” organizowany na Stadionie Śląskim. Całość odbędzie się 25 kwietnia, a zapisać na wydarzenie można się poprzez stronę stadionslaski.pl.

Impreza ta to idealna okazja zarówno do sprawdzenia swoich sił, jak i do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie wśród miłośników nordic walkingu i fanów aktywności fizycznej.  Wszyscy uczestnicy Marszu będą mieli okazję do wzięcia udziału we wspólnej rozgrzewce, a następnie do startu na dystansie 5 lub 10 km. Trasa poprowadzona zostanie alejami Parku Śląskiego. Nie zabraknie wyjątkowych zestawów startowych i pamiątkowych medali. Dzieci do 9. roku życia będą mogły natomiast wziąć udział w  wyjątkowym Marszu Malucha na dystansie 400 m. Organizatorzy przygotowali także atrakcje towarzyszące, m.in. magiczne lustro.

Aktywność fizyczna to dziś jeden z najważniejszych aspektów, jakie należy promować wśród wszystkich, niezależnie od wieku. Jako Stadion Śląski dajemy wszystkim chętnym kolejną okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu, ale co równie istotne, do spędzenia tego czasu we wspólnym gronie i do celebrowania własnych osiągnieć – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera. –To już siódma edycja naszej imprezy, która corocznie przyciąga coraz większe grono uczestników. Starczy wspomnieć, że w pierwszej edycji było to około 200 osób, obecnie na marsz zapisuje się ponad pół tysiąca chętnych – dodaje.

Zeszłoroczna, szósta edycja Marszu zgromadziła rekordową liczbę ponad 500 zapisanych osób w wieku od 7 do 87 lat, a rozgrzewkę prowadziła natomiast Zuzanna Radecka-Pakaszewska, była olimpijka, specjalistka w biegach na 100, 200 i 400 m.

VII Ogólnopolski Marsz Nordic Walking „Chodzić każdy może” odbędzie się 25 kwietnia
o godzinie 9:00 na terenie Stadionu Śląskiego. Warunkiem uczestnictwa w Marszu oraz otrzymania pakietu uczestnika jest zapisanie się na listę startową, a także uiszczenie opłaty wpisowej – 25zł do 24 kwietnia lub 35zł w dniu imprezy. Link do zapisów, jak i pełny program imprezy oraz niezbędne oświadczenie można znaleźć na stronie stadionslaski.pl. Liczba miejsc ograniczona!

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest