Pobyt w szpitalu skonsultowali z najmłodszymi

19 września 2020 Wyłączono przez redakcja
O ocenę pobytu w szpitalu poprosili… najmłodszych pacjentów. Zespół Szpitali Miejskich przeprowadził wyjątkowe konsultacje społeczne. Dzieci ze szpitala przy ul. Truchana wzięły udział w konkursie plastycznym pod tytułem ”Mój bezpieczny pobyt w szpitalu”. Celem konkursu było narysowanie obecnego lub wymarzonego pobytu dziecka w szpitalu.

– Dzięki takim akcjom wiemy, na co uwagę zwracają nasi pacjenci. To dla nas wyraźna wskazówka, co jeszcze można uczynić, aby hospitalizacja dziecka była przyjemniejsza i mniej stresująca. Oczywiście nie jesteśmy w stanie postawić dla nich kolorowych kamperów czy kolczatki na wirusa, ale inne pomysły na pewno weźmiemy sobie do serca – mówi dr Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor szpitala dziecięcego w ZSM w Chorzowie
Akcja odbyła się w ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta. Prace dzieci trafiły na wystawę, a sami uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami i wieczornym seansem filmowym. Już dziś wieczorem będą mogli podziwiać bajki z okien swoich oddziałów.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest