Bez podwyżek za wywóz śmieci – rozstrzygnięto przetarg

Bez podwyżek za wywóz śmieci – rozstrzygnięto przetarg

11 stycznia 2021 Wyłączono przez redakcja

Nie będzie wzrostu stawki za wywóz odpadów w Chorzowie w 2021 – to już pewne. Miasto rozstrzygnęło przetarg na odbiór śmieci od chorzowian i instytucji publicznych.
– Umowa na 28 milionów złotych będzie obowiązywała do końca 2021 roku. Zainteresowanie przetargiem było spore. Firmy składały odwołania od przetargu, a sprawa trafiła aż do Krajowej Izby Odwoławczej, co niestety wydłużyło czas procedury – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

Finalnie weryfikowany przez KIO przetarg wygrała PTS Alba i to ta firma będzie odbierała i gospodarowała odpadami chorzowian w tym roku. Stawka miesięczna za wywóz odpadów nie zmieni się i będzie wynosiła nadal 26,90zł na osobę za odpady segregowane i dwa razy więcej za odpady bez segregacji. To ważne zwłaszcza w sytuacji, w której kolejne samorządy województwa śląskiego borykają się z dużymi podwyżkami cen wywozu śmieci. W Dąbrowie Górniczej obowiązuje kwota 29zł, w Rudzie Śląskiej od lutego tego roku ma obowiązywać kwota 30 złotych. a w Będzinie już teraz płaci się nawet 36zł.
– Cena i odbiory odpadów będą odbywały się na dotychczasowych zasadach, ale już liczba pojemników ulegnie zwiększeniu. Ponadto, zgodnie z umową, pojemniki typu dzwon będą zastąpione pojemnikami 1100 litrowymi – zaznacza Zuzanna Kurczek, dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Ekologii Urzędu Miasta w Chorzowie.

W tym samym czasie Chorzów prowadził również drugi przetarg na odbieranie odpadów od jednostek miejskich – szkół czy instytucji kultury – do końca roku szkolnego. Ten przetarg wygrałokonsorcjum firm, której liderem jest firma FCC z Zabrza.

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest