Rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej ZTM w Chorzowie

Rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej ZTM w Chorzowie

12 stycznia 2021 Wyłączono przez redakcja

ZTM zintensyfikował prace związane z rozbudową Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

W ostatnich kilku tygodniach uruchomiono 30 nowych tablic. Ponadto trwają odbiory techniczne i montaż kolejnych urządzeń na terenie Śląska.

Rozbudowa Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej w ostatnich tygodniach 2020 r. znacznie przyspieszyła. Wykonawca systemu prowadzi liczne prace związane z posadowieniem urządzeń w terenie. Na przełomie listopada i grudnia uruchomionych zostało 30 nowych tablic, co sprawiło, że tablic postawionych w ramach projektu SDIP II jest już 169. Dzięki temu pasażerowie mogą korzystać w sume z 250 urządzeń systemu SDIP I, SDIP II oraz zamontowanych na obszarze byłego MZKP.

Przed Świętami Bożego Narodzenia wykonawca systemu zgłosił do odbiorów partię kolejnych 60 tablic, które zostały zamontowane na przystankach zarówno tramwajowych jak i autobusowych. Trwają procedury odbiorowe polegające na sprawdzeniu dokumentacji technicznej, prawidłowości posadowienia urządzeń oraz właściwego działania tablic. Odbiory te mają na celu oddanie pasażerom w pełni sprawnego narzędzia, prezentującego rzeczywisty czas odjazdu pojazdu. Planowany termin uruchomienia tablic posadowionych w ramach tej partii to koniec stycznia 2021 r.

Lista przystanków w Chorzowie na których zamontowano nowe urządzenia:

Chorzów AKS

1

Chorzów Batory Osiedle

1

Chorzów Batory Dworzec PKP

1

Chorzów Stary Szyb Prezydent

2

Wszystkie działania mają na celu podniesienie standardu obsługi pasażerów, usprawnienie dostępu do bieżących informacji na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zapewnie bezpieczeństwa, na co wpływ mają kamery montowane wraz z nowymi tablicami.

źródło ZTM

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest