Kilka dni bez tramwajów z Bytomia do Chorzowa

Kilka dni bez tramwajów z Bytomia do Chorzowa

23 stycznia 2021 Wyłączono przez redakcja
W związku z pracami modernizacyjnymi torowiska tramwajowego w rejonie przystanku Bytom Łagiewniki zajezdnia, od najbliższej soboty 23 stycznia przez pięć dni wstrzymany będzie ruch tramwajów między Bytomiem a Chorzowem. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Prace modernizacyjne w rejonie dawnej zajezdni w Bytomiu Łagiewnikach obejmują tzw. trójkąt torowy, niegdyś umożliwiający wyjazdy z zajezdni i zjazdy do niej, a dziś służący jako miejsce do awaryjnego zawracania tramwajów w sytuacji, gdy na głównej trasie nie ma możliwości przejazdu.
Z tego powodu od soboty 23.01.2021 r. do zjazdów w nocy ze środy na czwartek 27/28.01.2021 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

  • tramwaje linii nr 6 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
  • tramwaje linii nr 11 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
  • tramwaje linii nr 19 będą kursować wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Wolności – Chorzów Metalowców,
  • tramwaje linii nr 49 będą kursować wg specjalnych rozkładów jazdy,
  • uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 56, obsługując relację: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna,
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza, oznaczona jako T-6, kursując w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek.

Po zakończeniu prac, od kursów wyjazdowych tramwajów w czwartek 28.01. wskazane linie tramwajowe będą obsługiwane w dotychczasowych relacjach wg stałego rozkładu jazdy.

mat. prasowe- Transport Publiczny
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest