Winyle znów zagrają… i to fest!

Winyle znów zagrają… i to fest!

15 listopada 2021 Wyłączono przez redakcja

Najbardziej klimatyczna impreza tego roku stworzona z miłości do muzyki i sztuki odbędzie się w dniach 19-21 listopada w Chorzowie. Vinyl Festival łączy gatunki muzyczne i pokolenia, a punktem wyjścia do licznych imprez (koncerty, spotkania autorskie, wystawy, warsztaty, itd.) jest płyta winylowa. W programie m.in. koncert długo wyczekiwanej Ewy Bem!


Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2017 roku. Tegoroczna edycja, ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia covidowe, jest rozłożona na różne terminy, ale kulminacja jest przed nami! Winylowy weekend w Chorzowie 19-21 listopada br.

Już 19 listopada (piątek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu na Rynku w Chorzowie  będzie miała miejsce premiera winylowego wydania płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful Vol. II. Spotkanie z udziałem wybitnego muzyka okraszone zostanie ciekawą opowieścią o współpracy z nawybitniejszymi saksofonistami (m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski) oraz zapewne muzyką „na żywo”.
O tej samej porze dla zwolenników innego rodzaju muzyki w Grubie Bluesa (Kompleks Sztygarka) zorganizowany zostanie odłsuch premierowych i jubileuszowych wydawnictw, przygotowanych specjalnie na Vinyl Festival.

Także na piątek 19 listopada, na godzinę 20.00, fanów muzyki na żywo zapraszamy do Sali Widowiskowej MDK Batory na „Tryptyk Śląski” w wykonaniu Wojciecha Ciuraja z zespołem. Koncertowi, towarzyszyć będzie premiera winylowego wydawnictwa, poświęconego pamięci Powstańców Śląskich, w rockowym opracowaniu.

W sobotę 20 listopada o godz. 11.00 w Kompleksie Sztygarka otwarta zostanie „Strefa Winylowa” gdzie wystawią się najlepsze sklepy winylowe z całej Polski. Swoje miejsce mieć będą nie tylko znane i szanowane sklepy, takie jak Trzaski, Winylownia, Antykwariat Grochowski czy Winyl Market, ale też uznane wydawnictwa, m.in. Mystic Records, Antena Krzyku, GAD Records, AC Records, Asfalt Records oraz Astigmatic Records.
Jak widać przekrój muzyczny naprawdę zachwyca… W tych zbiorach, tytułach każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu czy jest miłośnikiem nowych, limitowanych wydawnictw czy też starych, czasami trudnych do zdobycia wydań z epoki. Digging umilą nam sety DJskie za które odpowiedzialni będą: Risky (wschodnioeuropejski jazz-funk), Dj Anusz (set poświęcony Andrzejowi Zausze) oraz Hubert Tas, który zaprezentuje set złożony z winyli zdobytych podczas podróży do Azji. Warto zaznaczyć, że Hubert Tas będzie również odpowiedzialny za bezpłatne warsztaty z DJ’ingu, które odbędą się w Sali Warsztatowej od 10.00 do 16.00 w sobotę i niedzielę, na które zapisy ruszą już wkrótce.

Sobota również nie może obyć się bez koncertów, więc już od godziny 19.00 w sali Magazynu Ciekłego Powietrza (Kompleks Sztygarka) zapraszamy na koncert Eskaubei i Tomasz Nowak Quartet oraz zespołu Błoto o godzinie 21.00

W niedzielę 21 listopada również nie zwolnimy tempa… Ponownie w Kompleksie Sztygarka od godz. 10.00 do 17.00 zaprosimy Was na Wielką Giełdę Płytową, na której znajdą się najwięksi wystawcy z całej Polski. W ramach giełdy odbędzie się równie spotkanie z legendarnym Mr. Krime (o godzinie 13.00) oraz konferencja dotycząca kondycji płyty winylowej z punktu widzenia wydawcy, artysty i sprzedawcy (o godzinie 15.00).
Podsumowaniem tego magicznego weekendu będzie koncert divy polskiego jazzu i muzyki funk – Ewy Bem, która wystąpi w Sali Widowiskowej MDK Batory o godzinie 19.00. Do zobaczenia!

Szczegółowy program: www.facebook.com/vinylfestchorzow

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest