Trzecia edycja „Ekonomii bez granic”

Trzecia edycja „Ekonomii bez granic”

20 kwietnia 2023 Wyłączono przez redakcja

Zbliża się trzecia edycja „Ekonomii bez granic” – popularno-naukowego wydarzenia o międzynarodowym zasięgu na UE Katowice.

„Ekonomia bez granic” (EBG) to projekt Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, którego głównym celem jest popularyzacja nauki na skalę międzynarodową poprzez organizację unikatowych wydarzeń, będących okazją do debat i prezentacji osiągnięć naukowych, badań i pracy wybitnych naukowców z całego świata. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w trzecim, ostatnim dniu trzeciej edycji, tj. w piątek 21 kwietnia 2023 r. Spotkania otwarte z ekspertami będą także transmitowane online, a odbywać się będą w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (ul. Bogucicka 5, Katowice).

Spotkania trzeciego dnia, prowadzone w języku angielskim, przeznaczone są głównie dla uczniów i nauczycieli szkół średnich, studentów oraz pracowników uczelni. Prowadzone są w formule otwartej. To idealna okazja do zdobycia unikatowej, międzynarodowej wiedzy podczas spotkań z zagranicznymi gośćmi, którzy mają wyjątkowe osiągnięcia w obszarze nauk ekonomicznych, w tym we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań naukowych, dydaktycznych i biznesowych.

Wystąpienia motywacyjne ostatniego, tj. trzeciego dnia pod wspólnym tematem: „Ekonomia bez granic dla Ciebie” – transmitowane będą na żywo i dostępne online dla wszystkich zainteresowanych pod adresem:

21 kwietnia (piątek): https://youtube.com/live/ncf3OXxh0ng?feature=share

Ostatnia z trzech edycji projektu – dedykowana jest Ameryce Południowej, Australii i Nowej Zelandii. Wśród wystąpień trzeciego dnia znajdą się takie jak:

  • „Art Infusion in Marketing Communications” –  Prof. Yuri Seo
  • „Moving beyond relationship. Towards an ethical partnership” –  Prof. Kim Fam
  • „The pursuit of happiness: From the idealised to the subjective” –  Prof. Jorge F.S. Gomes
  • „Nomadism digital: opportunities with sun and diversity” –  Prof. Ildeberto Aparecido Rodello
  • „Student and faculty exchange opportunities between the National University of Asunción and the University of Economics in Katowice as well as other European universities” – Prof. Evert Blanco
  • „Human Rights and Consumer Rights” –  Miguel Feldmann

W roli moderatora wystąpi znany prezenter i dziennikarz, Maciej Orłoś.

W trakcie wydarzenia odbędzie się również Wioska Globalna w interaktywnej formie. Studenci, pod opieką lektorów, w kreatywny sposób zaprezentują dane kraje i kontynenty, z których pochodzą naukowcy goszczeni podczas wydarzenia. Studenci wcielą się w rolę przewodników i poprowadzą gry i konkursy przygotowane dla uczestników.

Linki do transmisji z pierwszego dnia (debata: “Innovation and creativity development for global economy” i sesje dotyczące promocji badań w ekonomii i ich wpływu na społeczeństwo z perspektywy: Australii i Nowej Zelandii) oraz drugiego dnia (debata: “Digital economy from global perspective” i sesje dotyczące promocji badań w ekonomii i ich wpływu na społeczeństwo z perspektywy: Ameryki Południowej) trzeciej edycji EBG:

19 kwietnia (środa): https://youtube.com/live/MiTLbmekoEo?feature=share
20 kwietnia (czwartek): https://youtube.com/live/MWfiX0kMDPw?feature=share

Więcej: www.ue.katowice.pl/ekonomiabezgranic

pełny program ramowy

sylwetki prelegentów

___

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 464 940, 00 zł ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki”. Całkowita wartość projektu to 516 600,00 zł.

Informacje dodatkowe o projekcie:

Wydarzenia „Ekonomii bez granic” przybliżają zagadnienia ekonomiczne, a także społeczno-kulturowe, w tym aspekty dotyczące odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju, w ujęciu globalnym, z perspektywy sześciu kontynentów (po dwa na każde wydarzenie): Europa i Afryka; Ameryka Północna i Azja; Australia i Ameryka Południowa.

„Ekonomia bez granic” to zatem trzy edycje trzydniowych wydarzeń (17-19 października 2022; 16 18 listopada 2022; 19-21 kwietnia 2023), podczas których odbywają się: debaty naukowe, spotkania uczeń-mistrz, tzw. wioska globalna (angażująca studentów interaktywna wystawa – prezentacja informacji o danych kontynentach, aspektach ekonomiczno-społecznych), a także wystąpienia popularyzujące naukę wśród młodzieży licealnej, szeroko rozumianej społeczności akademickiej (studenci, doktoranci, pracownicy, uczestnicy programów kształcenia przez całe życie) i lokalnej, wraz z transmisją online – dla zwiększenia dostępności w kraju i za granicą.

Zaproszeni w ramach EBG prelegenci to wybitni naukowcy z krajów takich jak: Egipt, Hiszpania, Francja, Niemcy, Portugalia, USA, Azerbejdżan, Korea Południowa, Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, Paragwaj, Indie oraz przedstawiciele innych uczelni z kraju, m.in. UE Poznań, UE Kraków, SGH. To profesorowie i eksperci-praktycy o wyjątkowych osiągnięciach w obszarze nauk ekonomicznych, ze szczególnym uwzględnieniem prac przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań naukowych, dydaktycznych i biznesowych.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest